+380671931611
Післясходовий системний селективний гербіцид для контролю однорічних, багаторічних злакових та деяких дводольних бур’янів у посівах кукурудзи
Температури внесення:
Допустимі: +8…+25℃Оптимальні: +12…+25 °C
Діюча речовина:
Нікосульфурон, 80 г/л
Хімічна група:
Сульфонілсечовини
Препаративна форма:
Масляна дисперсія
Тара:
5 л
ПЕРЕВАГИ:
● Високий рівень селективності до культури.● Швидка дія та ефективний контроль злакових (включаючи багаторічні) і деяких широколистяних бур’янів.● Новітня формуляція (масляна дисперсія зменшує поверхневий натяг та не потребує додавання прилипачів).● Широке «вікно» застосування (внесення можливе від 3-х до 10-и листків культури).● Ідеальний партнер для бакових сумішей.
Немає післядії.
МЕХАНІЗМ ДІЇ:
Препарат має системну дію, тому поглинається як листками, так і корінням та проростками бур’янів. Після проникнення швидко переміщується по рослині, до усіх надземних та підземних органів, включаючи точки росту. Він блокує ферменти, які відповідають за біосинтез основних амінокислот та процеси фотосинтезу. В результаті зупиняється поділ клітин та ріст бур’янів, вони втрачають конкурентоспроможність відносно культурних рослин та поступово гинуть.
ШВИДКІСТЬ ДІЇ:
Препарат починає діяти відразу після внесення, припиняючи ріст бур’янів уже за декілька годин. Перші видимі ознаки дії проявляються через 5–10 днів у вигляді плям на листі та поступового його побуріння. Повна загибель рослин, залежно від погодних умов, відмічається через 15–20 днів після застосування.
ПЕРІОД ОБРОБКИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ:
● ТІТОН ® має одну з найсучасніших препаративних форму — масляну дисперсію. Діюча речовина рівномірно розподілена у носії — рослинній олії — й утворює в ній певну просторову структуру. За тривалого зберігання спостерігається так зване явище синерезису: препарат візуально розшаровується. Це зумовлено ущільненням структури препарату під впливом сили тяжіння. При цьому сама структура повністю зберігається, утримуючи діючу речовину від утворення осаду.
ПРИМІТКА: Під час зберігання препарату осідання і розшарування, яке не впливає на його ефективність. Для відновлення однорідності препарату достатньо лише кілька разів збовтати вміст каністри перед приготуванням робочого розчину
● Під час обприскування, краплі олії, що містять діючу речовину, рівномірно розподіляються у воді. Після потрапляння на листя вода випаровується, і на поверхні залишається олійна плівка з діючою речовиною. Саме це забезпечує міцне утримання препарату на листі, стійкість до змивання дощем і полегшення проникнення в тканини листя системного компоненту препарату. ● Гербіцид можна застосовувати в широкому інтервалі фаз розвитку кукурудзи — від 3 до 10 листків.● Знищує чутливі бур’яни, які зійшли до моменту обробки та має ґрунтову дію на злакові бур’яни.● Найвищий рівень ефективності забезпечується за внесення гербіциду ТІТОН® у період інтенсивного росту бур’янів (3–6 листків — однорічні злакові та 10–20 см — багаторічні злакові, однорічні дводольні — від фази сімʼядоль до 2-х справжніх листків. Норму витрати препарату потрібно корегувати, залежно від видового складу бур’янів та стану їх розвитку (від мінімальної проти однорічних злакових (2–3 листки) до максимальної проти перерослих багаторічних злакових (15–20 см)).● Оптимальною для обприскування вважається температура повітря від 15 до 25 °C. Не рекомендується внесення гербіциду в умовах понижених або підвищених температур повітря, за сильного ураження рослин кукурудзи шкідниками або хворобами, безпосередньо перед або після випадання опадів, при загрозі заморозків, у період, коли бур’яни знаходятьсяу стресовому стані. ● Міжрядні обробітки ґрунту проводити не раніше, ніж за 7 днів ДО та 14 днів ПІСЛЯ внесення препарату.● Для максимальної ефективності препарату відносна вологість повітря має становити не менше 40–50%.
ВИТРАТА РОБОЧОЇ РІДИНИ:
Рекомендована витрата робочої рідини — 200–400 л/га.
ТЕРМІН ПРИДАТНОСТІ ТА УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ:
3 роки в закритій заводській упаковці при температурі від +5° до +30 °C.
БАКОВІ СУМІШІ:
Сумісний з більшістю пестицидів та агрохімікатів, окрім лужних, але у кожному конкретному випадку варто проводити тест на сумісність.● Рекомендована бакова суміш: Для знищення переважної більшості однорічних та багаторічних злакових і дводольних бур’янів у посівах кукурудзи за одне внесення рекомендуємо бакову суміш ТІТОН® 0,5–0,7 л/га + САТІС® 0,4–0,6 л/га. Таким чином відбувається підсилення біологічної ефективності проти дводольних бур’янів: лобода біла, вероніка персидська, зірочник середній, паслін чорний, берізка польова та ін.
ПРИМІТКА:Першим при створенні бакової суміші додається САТІС®!
● Не рекомендується комбінувати у бакових сумішах з фосфорорганічними препаратами.● Інтервал між обробками має становити не менше 7 днів.● Гербіцид не сумісний з препаратами на основі бентазону.
ОРГАНІЗАЦІЯ СІВОЗМІНИ:
● Діюча речовина нікосульфурон швидко деградує у вологих і мікробіологічно активних ґрунтах, що мають кислу реакцію (рН < 7). При необхідності пересівання (заморозки, град тощо) кукурудзи, обробленої гербіцидом ТІТОН®, воно може бути проведене у весняний період — лише кукурудзою або після оранки — соєю, в осінній період — озимою пшеницею або ячменем.● На наступний рік можна висівати будь-яку культуру, але існує вірогідність пошкодження подальшої культури сівозміни на ґрунтах з лужною реакцією (рН > 8).● У тому випадку, коли в період після застосування препарату і до посіву наступної культури переважали екстремальні посушливі умови, потрібно звертати увагу на стійкість культур сівозміни до нікосульфурону, яка підвищується в такій послідовності: цукрові буряки > томати > гречка > льон-довгунець > пшениця > ячмінь > ріпак > овес > соя > кукурудза.● Найбільш чутливими культурами до гербіциду на основі нікосульфурону є цукрові буряки, томати та картопля.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ:
ВПЛИВ рН НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ТІТОН®:
*При кислій реакції води або робочого розчину потрібно використати робочий розчин якомога швидше для уникнення кислотного гідролізу нікосульфурону;** Можливе зменшення спектру контрольованих бур’янів.
СПЕКТР ДІЇ:
*Зазначена чутливість бур’янів може змінюватися, залежно від погодних умов, а також під впливом виникнення резистентності певних видів бур’янів до діючих речовин.